RedmineKit

Test Case Management

QA

Reużywalne przypadki testowe, zestawy i pakiety — powiązane z każdym zgłoszeniem i potokiem CI, z pełną identyfikowalnością od wymagania do defektu.

Logowanie do demoadmin/12345678

Wiele serwerów: $399

Zwrot w ciągu 5 dni roboczych12 miesięcy aktualizacjiKod źródłowy w zestawie
Wtyczka Redmine Test Case Management: Dashboard testów w Redmine: pierścień wskaźnika zaliczeń 87,8%, kafelki z 70 przypadkami testowymi, 1090 zaliczeniami, 82 niepowodzeniami, 45 zablokowanymi, 60% pokrycia automatyzacją i 1242 wykonaniami, nad paskiem rozkładu wyników, linią trendu wykonań z 14 dni oraz listami ostatnich niepowodzeń i ostatnich wykonań.
Dashboard testów Wskaźnik zaliczeń, rozkład wyników, trend z 14 dni i najnowsze niepowodzenia dla jednego projektu.
Redmine
5.0 i nowsze, 6.x, 7.x
Raporty
12, z CSV i Excelem
Uprawnienia
18, według roli w projekcie
CI/CD
REST API, uwierzytelnianie kluczem API
Języki
50 plików lokalizacji
Typy zgłoszeń
Państwa własne, bez zmian

Reużywalne przypadki testowe

Kroki, warunki wstępne i oczekiwane wyniki opisuje się raz, z procesem Szkic → Przegląd → Zatwierdzony → Wycofany. Bez duplikowania.

Zestawy i pakiety

Przypadki grupuje się w zestawy i reużywalne pakiety, które można dołączyć do dowolnej liczby zgłoszeń — każde generuje własne wykonania.

Niezmienne wykonania

Każde uruchomienie to osobny rekord, do którego można tylko dopisywać — zaliczony, niezaliczony, zablokowany lub pominięty — z buildem, commitem, środowiskiem i zrzutami ekranu.

Mapowanie automatyzacji

Każdy przypadek mapuje się na framework, klasę, metodę i identyfikator automatyzacji, dzięki czemu runner CI uruchamia go bezpośrednio.

REST API dla CI/CD

Potoki pobierają testy dla zgłoszenia i przesyłają wyniki — Jenkins, GitHub Actions, GitLab CI, Azure DevOps lub Bitbucket.

Dashboardy i raporty

Wskaźnik zaliczeń, pokrycie automatyzacją i wymaganiami oraz raporty gotowości do wydania — z eksportem do CSV.

Jeden łańcuch od wymagania do defektu, który z niego wyniknął

Nic w tym łańcuchu nie jest kopią. Zgłoszenie wskazuje przypadki testowe, które je potwierdzają, każde uruchomienie dodaje wykonanie, a nieudane wykonanie wskazuje błąd, który zgłosiło. Idąc za linkami w dowolną stronę, zawsze trafia się na prawdziwe rekordy Redmine.

1. Zgłoszenie

Funkcja, historyjka lub wymaganie w dowolnym typie zgłoszenia, którego już Państwo używają. Wtyczka nie dodaje własnego typu zgłoszenia.

2. Przypadek testowy

Przypisywany pojedynczo lub w pakiecie. Ten sam przypadek, np. TC-41, może obsługiwać dowolną liczbę zgłoszeń.

3. Plan i przebieg

Plan (TP-2) wyznacza zakres wydania; przebieg (TR-5) to jedna sesja na jednym buildzie.

4. Wykonanie

Zaliczony, niezaliczony, zablokowany lub pominięty, z buildem, commitem, środowiskiem, wynikami kroków i zrzutami ekranu. Nigdy później nieedytowane.

5. Defekt

Zwykłe zgłoszenie Redmine powiązane z niepowodzeniem, tworzone ręcznie lub automatycznie, gdy test nie przejdzie.

Reguły, które spinają łańcuch

Odwołania TC-, TB-, TP-, TR- i DS- z wybranymi przez Państwa prefiksami, wykonania przypięte do wersji przypadku, która została uruchomiona, oraz opcjonalna reguła, że zgłoszenia nie można zamknąć, dopóki jego testy nie przejdą.

Cały proces, uchwycony w działającym Redmine 6.1

To prawdziwe ekrany wtyczki w domyślnym motywie Redmine. Projekt, osoby i wyniki to dane demonstracyjne fikcyjnego sklepu internetowego Harbor Storefront.

Tworzenie: biblioteka reużywalnych przypadków testowych

Wyszukiwanie i filtrowanie według modułu, statusu, automatyzacji i tagów. Każdy przypadek ma ustrukturyzowane kroki, historię przeglądów i własną historię wersji.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Lista przypadków testowych z wyszukiwarką, filtrami i wyborem tagów, paskiem akcji zbiorczych do dołączania pasujących przypadków do pakietu lub planu oraz wierszami z odwołaniem, tytułem, modułem, priorytetem, statusem automatyzacji, statusem przeglądu i ostatnim wynikiem.
Przypadki testowe Filtrowanie biblioteki, ostatni wynik każdego przypadku oraz dołączanie lub zatwierdzanie wielu przypadków naraz. Import z CSV lub Excela, eksport do CSV.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Przypadek testowy TC-41, Pay with a Visa card and 3-D Secure challenge, z opisem, warunkami wstępnymi, sześcioma numerowanymi krokami z oczekiwanymi wynikami, trzema wersjami, powiązanym zestawem danych, historią przeglądów i historią wykonań.
Jeden przypadek testowy Kroki z oczekiwanymi wynikami, trzy wersje, komentarze recenzenta, zestaw danych, na którym jest uruchamiany, i wszystkie dotychczasowe wykonania.

Planowanie: pakiety, plany wydań i dane testowe

Pakiety zbierają przypadki do ponownego użycia. Plan łączy pakiety, zgłoszenia, testerów i wersję Redmine. Zestawy danych dostarczają jednemu przypadkowi wiele wierszy.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Plan testów TP-2, regresja wydania 2.4.0: postęp 100%, 61 przypadków testowych, 56 zaliczonych, 2 niezaliczone, wskaźnik zaliczeń 91,8%, cztery przebiegi testów planu, jego dwa pakiety, sześć przypisanych zgłoszeń i trzech testerów.
Plan wydania Postęp i wskaźnik zaliczeń wynikają z najnowszego wyniku każdego zaplanowanego przypadku we wszystkich przebiegach planu. Wersja docelowa, sprint, środowisko i daty znajdują się w nagłówku.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Sześć kart pakietów testów: Release 2.4.0 sign-off, Account and sign-in, API contract, Checkout and payments, Full regression i Smoke, każda z typem, opisem, liczbą przypadków testowych i liczbą zgłoszeń, do których jest dołączona.
Pakiety Pakiety smoke, regresyjne, funkcjonalne i wydaniowe. Pakiet można dołączyć do dowolnej liczby zgłoszeń; przypadki są przywoływane, a nie kopiowane.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Zestaw danych DS-1, Payment cards, z sześcioma wierszami zawierającymi markę karty, numer sandboxowy, datę ważności, tryb 3-D Secure i oczekiwany rezultat oraz listą przypadków testowych, które z niego korzystają.
Zestawy danych Wiersze danych testowych współdzielone przez kilka przypadków. Wiersz wybiera się przy zapisie wyniku, więc jeden przypadek obejmuje sześć kart bez sześciu kopii.

Wykonanie: testy odbywają się w zgłoszeniu i w przebiegu

Programiści i testerzy pracują tam, gdzie już są. Każdy wynik to nowe wykonanie, więc historia jest dziennikiem audytu.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Zgłoszenie funkcjonalne Redmine „Apple Pay at checkout” z panelem Testy oznaczonym jako Niezaliczone przy wskaźniku zaliczeń 77,8%. Panel wymienia dziesięć przypisanych przypadków testowych z ich najnowszym wynikiem, numer powiązanego defektu przy niezaliczonym przypadku, selektor wyniku i przycisk Zapisz w każdym wierszu, kontrolkę Dołącz pakiet i przycisk Uruchom CI.
Panel Testy w zgłoszeniu Dziesięć przypadków przypisanych do tej funkcji, najnowszy wynik każdego z nich, defekt zgłoszony po niepowodzeniu i przycisk Zapisz w każdym wierszu. Wyniki trafiają do przebiegu wybranego u góry panelu.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Przebieg testów TR-5, pełna regresja 2.4.0 RC2, w toku na środowisku Staging: 61 zaplanowanych, 38 zaliczonych, 6 niezaliczonych, 1 zablokowany, 16 pozostałych i wskaźnik zaliczeń 84,4%, nad listą zaplanowanych przypadków z selektorem wyniku dla każdego.
Przebieg testów Jedna sesja na jednym buildzie. Liczniki odzwierciedlają najnowszy wynik każdego przypadku, a pozostała praca jest widoczna od razu.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Lista przebiegów testów z ośmioma przebiegami, każdy z planem, statusem (zaplanowany, w toku lub zakończony), postępem, np. 45 z 61, wskaźnikiem zaliczeń i środowiskiem.
Wszystkie przebiegi Kandydaci do regresji, nocna automatyzacja, weryfikacje poprawek pilnych i sesje eksploracyjne na jednej liście.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Formularz Zapisz wykonanie dla TC-41 z polami zgłoszenie, przebieg testów, wynik, środowisko, wiersz danych, numer buildu, rzeczywisty wynik i log, a następnie selektorem wyniku i polem rzeczywistego wyniku dla każdego z sześciu kroków oraz przesyłaniem plików.
Zapis wyniku Wynik ogólny oraz wynik każdego kroku, użyty wiersz danych, numer buildu, log i zrzuty ekranu.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Wykonanie numer 1239, niezaliczony ręczny przebieg TC-44 Pay with Apple Pay on Safari na buildzie QA 431, z SHA commita, czasem trwania, powiązanym defektem numer 9, opisem rzeczywistego wyniku i wynikami kroków: krok pierwszy zaliczony, krok drugi niezaliczony, kroki trzeci i czwarty niewykonane.
Jedno wykonanie Co zostało uruchomione, na jakim buildzie i środowisku, który krok nie przeszedł, co zobaczył tester i jaki defekt został zgłoszony.

Decyzja: raporty, które odpowiadają na pytanie „czy możemy wydać?”

Dwanaście raportów, każdy z CSV, Excelem i wydrukiem. Dwa z nich są stworzone do rozmowy o wydaniu.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Raport gotowości do wydania pokazujący „Nie jest gotowe do wydania”, wskaźnik zaliczeń 87,8% przy celu 90%, kafelki przypadków, wykonań, oczekujących, zaliczonych, niezaliczonych, zablokowanych i otwartych defektów, listę kontrolną gotowości i listę ostatnich niepowodzeń.
Gotowość do wydania Wskaźnik zaliczeń w porównaniu z ustalonym celem, lista kontrolna tego, co nadal blokuje wydanie, i niepowodzenia, które za tym stoją.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Raport Monitorowanie: cztery zagrożone zgłoszenia, żadne przeterminowane, trzy z terminem w ciągu siedmiu dni i jedno wydanie bez planu testów, z tabelą zgłoszeń, których testy są niezaliczone, zablokowane lub oczekujące, wraz z wersją wydania, terminem i postępem.
Monitorowanie Zgłoszenia, których testy nie są zakończone, gdy zbliża się data wydania, oraz wersje, które nie mają jeszcze planu testów.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Indeks raportów z dwunastoma kartami: Test Summary, Regression, Automation, Requirement Coverage, Release Readiness, Environment Comparison, Defect Summary, Pass-Rate Trend, Module Coverage, Component Coverage, Execution History i Monitoring.
Dwanaście raportów Podsumowanie, regresja, automatyzacja, pokrycie wymagań, środowiska, defekty, trend, pokrycie modułów i komponentów, historia.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Raport Automatyzacja z pierścieniem pokrycia automatyzacją 60%, 70 przypadkami testowymi, z których 42 są zautomatyzowane, a 33 ręczne, podziałem według frameworka (Cypress, Playwright i pytest) oraz liczbami według statusu automatyzacji.
Automatyzacja Pokrycie, testy zautomatyzowane a ręczne oraz podział według frameworka.

Po Państwa myśli: import, powiadomienia i ustawienia

Wtyczka Redmine Test Case Management: Strona Importuj przypadki testowe z przesyłaniem pliku, przykładowymi plikami CSV i Excel do pobrania oraz listą akceptowanych kolumn.
Import CSV lub Excel, z przykładowym plikiem zawierającym wszystkie nagłówki kolumn.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Lista powiadomień z niezaliczonymi wykonaniami, powiązanym defektem, zatwierdzonym przypadkiem testowym, zakończonym przebiegiem testów i zakończonym planem, każde z osobą, która je wywołała, i czasem.
Powiadomienia Niezaliczone wykonania, powiązane defekty, zatwierdzenia i zakończone przebiegi — w Redmine i e-mailem.
Wtyczka Redmine Test Case Management: Strona ustawień Testów: prefiksy odwołań, domyślne środowisko i lista środowisk, docelowy wskaźnik zaliczeń, opcja blokowania zamknięcia zgłoszenia, dopóki jego przypadki testowe nie przejdą, wybór typów zgłoszeń, przełącznik API CI/CD, automatyczne tworzenie defektu przy niepowodzeniu i typ zgłoszenia dla defektów.
Ustawienia Prefiksy, środowiska, docelowy wskaźnik zaliczeń, typy zgłoszeń z panelem i reguła blokowania zamknięcia.

Jak trzydzieści dni testów wygląda w raportach

Poniższe liczby pochodzą wprost z projektu demonstracyjnego ze zrzutów ekranu i zostały odczytane z raportów samej wtyczki: 70 przypadków testowych i 1242 wykonania między 9 września a 8 października 2026 r. Pokazują, co wtyczka mierzy. Nie są to benchmarki ani wyniki klientów.

Sumy projektu demonstracyjnego
MiaraWartośćSzczegóły
Przypadki testowe7061 zatwierdzonych, 5 w przeglądzie
Wykonania1242856 zautomatyzowanych, 386 ręcznych
Wskaźnik zaliczeń87,8%Cel 90%
Pokrycie automatyzacją60%42 z 70 przypadków
Defekty z niepowodzeń5Powiązane z niezaliczonym wykonaniem
Wyniki według środowiska, z raportu Porównanie środowisk
ŚrodowiskoWykonaniaZaliczoneNiezaliczoneZablokowanePominięteWskaźnik zaliczeń
QA70061047291487,1%
Staging3443072010789,2%
DEV162142125387,7%
UAT363131186,1%
Wskaźnik zaliczeń według modułu, z raportu Pokrycie modułów
ModułPrzypadkiWykonaniaZaliczoneWskaźnik zaliczeń
API512912395,3%
Katalog811811294,9%
Powiadomienia5999393,9%
Admin6625690,3%
Wyszukiwanie614312889,5%
Uwierzytelnianie1019317289,1%
Finalizacja zamówienia813111487,0%
Zamówienia6897382,0%
Koszyk814311681,1%
Płatności813510376,3%

W Redmine te same liczby pojawiają się na dashboardzie (pierścień wskaźnika zaliczeń, rozkład wyników, trend z 14 dni, pokrycie modułów i komponentów) oraz w raportach tabelarycznych, każdy z eksportem do CSV i Excela.

Zbudowane wokół jednej zasady: przypadek testowy nigdy nie jest duplikowany

Reużywalne przypadki testowe

Tytuł, warunki wstępne, ustrukturyzowane kroki z oczekiwanymi wynikami, moduł, komponent, priorytet, ważność, typ i tagi. Klonowanie, edycja zbiorcza, import i eksport.

Wersje, które chronią historię

Edycja przypadku, który już był wykonywany, tworzy nową wersję. Stare wykonania nadal wskazują kroki, które faktycznie zostały wykonane.

Przegląd i zatwierdzanie

Szkic, w przeglądzie, zatwierdzony, wycofany. Każda decyzja jest zapisywana z recenzentem, datą i komentarzem, a autor otrzymuje powiadomienie.

Pakiety, plany i przebiegi

Pakiety grupują przypadki do ponownego użycia. Plany wyznaczają zakres wydania lub sprintu względem wersji Redmine. Przebiegi zapisują jedną sesję na jednym buildzie.

Panel testów w każdym zgłoszeniu

Przypisane przypadki, najnowsze wyniki, wskaźnik zaliczeń, powiązane defekty i zapis jednym kliknięciem, w wybranych typach zgłoszeń.

Wykonania, które można audytować

Każde uruchomienie dodaje rekord z wynikiem, trybem, środowiskiem, buildem, commitem, czasem trwania, wynikami kroków, logiem i zrzutami ekranu. Nic nie jest nadpisywane.

Testy sterowane danymi

Reużywalne zestawy danych z nazwanymi kolumnami. Dołącza się je do przypadków lub całych pakietów i zapisuje, którego wiersza użyło każde wykonanie.

Mapowanie automatyzacji i CI/CD

Przypadek mapuje się na framework i identyfikator zrozumiały dla runnera, a potok sam pobiera, co ma uruchomić, i przesyła wyniki.

Dashboard i dwanaście raportów

Dashboard, który każdy użytkownik układa z ośmiu widżetów, oraz raporty gotowości, pokrycia, trendu, środowisk, defektów i monitorowania.

Cztery małe cykle życia, wszystkie widoczne na stronie

RekordŚcieżka głównaInne stany
Przypadek testowySzkic → W przeglądzie → ZatwierdzonyWymagane zmiany, Wycofany
Plan testówSzkic → Aktywny → ZakończonyZarchiwizowany
Przebieg testówZaplanowany → W toku → ZakończonyPrzerwany
Wynik wykonaniaZaliczony, Niezaliczony, Zablokowany lub PominiętyNiewykonany. Każdy wynik jest zapisywany jako ręczny lub zautomatyzowany.

Potok pyta, co uruchomić, a potem raportuje wyniki

REST API znajduje się pod /testcases/api/v1 i uwierzytelnia się zwykłym kluczem API Redmine. Może z niego korzystać wszystko, co potrafi wysłać żądanie HTTP. Przewodnik wbudowany we wtyczkę prowadzi przez konfigurację z już uzupełnionymi Państwa adresami URL.

Endpointy pod /testcases/api/v1
MetodaEndpointPrzeznaczenie
GET/issues/:id/testingCo uruchomić dla zgłoszenia
POST/executions/uploadWyniki jednego buildu dla jednego zgłoszenia
POST/executions/bulk_uploadWyniki dla wielu zgłoszeń lub buildów
POST/test_runsUtworzenie przebiegu dla tego buildu
POST/test_runs/:id/resultsPrzesłanie wyników do przebiegu
GET/test_casesLista, tworzenie i aktualizacja przypadków
GET/test_plansLista, tworzenie i aktualizacja planów
GET/issues/:id/coveragePokrycie testami zgłoszenia
GET/reports/:nameDowolny raport jako JSON
GET/dashboardZagregowane metryki

Przesyłanie wyników buildu

Wystarczy wysłać metodą POST ID zgłoszenia, numer buildu, SHA commita, środowisko i listę wyników do /executions/upload. Wyniki są dopasowywane do przypadków po identyfikatorze automatyzacji, ID przypadku lub odwołaniu, a każdy z nich staje się nowym wykonaniem. Nazwy wyników są normalizowane, więc passed, failure i ignored z Państwa runnera trafiają we właściwe miejsce, a niezaliczony wynik wysłany z create_defect tworzy powiązany błąd.

Osiemnaście uprawnień w jednym module projektu

Testy to standardowy moduł projektu Redmine. Włącza się go tam, gdzie się testuje, i daje każdej roli tylko to, czego potrzebuje. Karty menu podążają za uprawnieniami.

RolaTypowe uprawnieniaCo robi
Lider QAmanage_test_cases, approve_test_cases, manage_test_bundles, manage_test_plans, assign_test_bundlesOdpowiada za bibliotekę, zatwierdza przypadki, buduje pakiety i plany wydań
Testerview_test_cases, execute_tests, manage_test_runs, manage_test_dataWykonuje testy, zapisuje wyniki, utrzymuje dane testowe
Inżynier automatyzacjimanage_test_automation, view_test_executionsMapuje przypadki na frameworki i identyfikatory
Programistaview_test_cases, view_test_executions, view_test_runsWidzi, co jest testowane w zgłoszeniu i dlaczego nie przeszło
Kierownik projektuview_test_reports, view_test_plansCzyta raporty gotowości, pokrycia i monitorowania
Konto serwisowe CIupload_test_resultsPrzesyła wyniki swoim kluczem API, nic więcej
Administratoradmin_testing_settings, manage_test_environmentsPrefiksy, środowiska, cele i reguła zamykania

Działa tam, gdzie już działa Państwa Redmine

ŚrodowiskoStatusUwagi
Redmine 7.xObsługiwane
Redmine 6.1ObsługiwaneWersja docelowa rozwoju, na Rails 7.2 i Ruby 3.4. Zrzuty ekranu na tej stronie pochodzą z wersji 6.1.2.
Redmine 6.0Obsługiwane
Redmine 5.xObsługiwane5.0 to minimalna wersja deklarowana przez wtyczkę
MySQL 8ObsługiwaneUżywany przy rozwoju i w demo na tej stronie
Typy zgłoszeńPaństwa własneDziała z każdą konfiguracją typów zgłoszeń. Panel testów można ograniczyć do wybranych typów lub zostawić we wszystkich.
Dodatkowe gemyJeden, opcjonalnyroo, wyłącznie do importu plików .xlsx i .xls

Cennik

Jeden serwer

$199

Jedna instancja Redmine · nielimitowana liczba użytkowników · 12 miesięcy aktualizacji.

Unlimited users12 months of updatesEmail support
Kup licencję

Wiele serwerów

$399

Nielimitowana liczba serwerów Redmine · nielimitowana liczba użytkowników · 12 miesięcy aktualizacji.

Unlimited users12 months of updatesEmail support
Kup licencję

Potrzebują Państwo rozwiązania Redmine na zamówienie?

Szukają Państwo funkcji, której nie ma w naszych istniejących wtyczkach?

RedmineKit oferuje tworzenie wtyczek Redmine na zamówienie, dostosowywanie wtyczek, automatyzację procesów, integracje z systemami zewnętrznymi i rozwiązania dopasowane do Państwa firmy.

Prosimy opisać swoje potrzeby. Przeanalizujemy wymagania i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie wraz z szacunkowym kosztem i harmonogramem.

Kup